2018

 4 Wood

 Pairs

Prelim Round

1st Round

2nd Round

by 16th May

by 30th May

by 13th June

 

 

 

Zone 1

 

 

M. Carter

14

Northwold

 

v

 

A. Smith

15

A. Smith

 

Aldiss Park

 

Aldiss Park

 

v

 

T. Scarffe

21

T. Scarffe

 

Swaffham Town

 

Swaffham Town

 

v

 

Game 1

M. Dark

20

 

 

Hunstanton

 

 

 

v

 

C. Abbott

18

 

 

Kings Lynn

 

 

 

v

 

J. Hudson

10

C. Abbott

 

Kings Lynn

 

Kings Lynn

 

v

 

J. Ewins

15

M. Hunt

 

Swaffham Town

 

St Lawrence

 

v

 

M. Hunt

25

St Lawrence

 

P. Moull

21

Downham Cons

 

v

 

D. Ramm

8

P. Moull

 

Hunstanton

 

Downham Cons

 

v

 

I. Lambert

18

P. English

 

Aldiss Park

 

Downham Mkt

 

v

 

Game 2

P. English

19

 

 

Downham Mkt

 

 

 

v

 

Pairs Finals

L. Quilbell

 

 

 

St Lawrence

 

 

 

v

 

Bye

 

L. Quilbell

 

 

 

St Lawrence

 

v

 

M. Lodge

 

M. Lodge

 

Shouldham

 

Shouldham

 

v

 

Bye

 

 

 

E. Dawson

 

Shouldham

 

v

 

Bye

 

E. Dawson

 

 

 

Shouldham

 

v

 

A. Chambers

 

A. Chambers

 

Swaffham Town

 

Swaffham Town

 

v

 

Game 3

Bye

 

 

 

 

 

 

 

v

 

A. Brand

 

 

 

Shouldham

 

 

 

v

 

Bye

 

A. Brand

 

 

 

Shouldham

 

v

 

S. Pheasant

 

S. Pheasant

 

Hunstanton

 

Hunstanton

 

v

 

Bye

 

 

 

Zone 2

J. Walmsley

24

Norfolk BC

 

v

 

G. Holbrook

14

J. Walmsley

 

G W Staniforth

 

Norfolk BC

 

v

 

J. Webster

26

J. Webster

 

Norfolk BC

 

Norfolk BC

 

v

 

Game 4

P. Wilson

5

 

 

Shotford

 

 

 

v

 

J. Church

20

 

 

Freethorpe

 

 

 

v

 

S. Groombridge

22

S. Groombridge

 

Wymondham

 

Wymondham

 

v

 

P. Smith

14

J. Devitt

 

Gorleston Links

 

Norfolk BC

 

v

 

J. Devitt

18

Norfolk BC

 

R. Field

w/o

Norfolk BC

 

v

 

S. Lloyd

 

R. Field

 

Gorleston Links

 

Norfolk BC

 

v

 

J. Adams

w/o

J. Adams

 

Gorleston Links

 

Gorleston Links

 

v

 

Game 5

Y. Hutson

 

 

 

Shotford

 

 

 

v

 

Pairs Finals

M. Cook

20

 

 

Gorleston Links

 

 

 

v

 

M. Johnson

17

M. Cook

 

Norfolk BC

 

Gorleston Links

 

v

 

A. Melton

9

J. Jolly

 

G W Staniforth

 

Diss & District

 

v

 

J. Jolly

24

Diss & District

 

K. Carrick

19

Norfolk BC

 

v

 

A. Tickner

20

A. Tickner

 

Gorleston Links

 

Gorleston Links

 

v

 

A. Walters

6

M. Kay

 

Wymondham

 

G W Staniforth

 

v

 

Game 6

M. Kay

26

 

 

G W Staniforth

 

 

 

v

 

B. Whitehead

 

 

 

Norfolk BC

 

 

 

v

 

Bye

 

B. Whitehead

 

 

 

Norfolk BC

 

v

 

S. Moretta

 

S. Moretta

 

Gorleston Links

 

Gorleston Links

 

v

 

Bye

 

 

 

Zone 3

A. Curdt

15

R G Carter

 

v

 

G. Reeve

19

G. Reeve

 

Acle

 

Acle

 

v

 

C. Turner

w/o

C. Turner

 

County Arts

 

County Arts

 

v

 

Game 7

P. Hatch

 

 

 

County Arts

 

 

 

v

 

B. Venn

19

 

 

Thorpe Rec

 

 

 

v

 

J. Kirby

20

J. Kirby

 

Acle

 

Acle

 

v

 

K. Hazelwood

17

J. Roylance

 

Holt

 

County Arts

 

v

 

J. Roylance

24

County Arts

 

Pairs Finals

S. O'Hara

14

County Arts

 

v

 

P. Tomlinson

29

P. Tomlinson

 

County Arts

 

County Arts

 

v

 

B. Cole

21

B. Cole

 

Acle

 

Acle

 

v

 

Game 8

H. Rix

18

 

 

Holt

 

 

 

v

 

J. Morton

19

 

 

Holt

 

 

 

v

 

Sue Curtis

21

Sue Curtis

 

County Arts

 

County Arts

 

v

 

A. Barker

 

A. Barker

 

Gt Plumstead

 

Gt Plumstead

 

v

 

Bye