2018

 TRIPLES

1st Round

2nd Round

3rd Round

1st June

8th June

15th June

 

 

 

Zone 1

 

 

T. Scarffe

14

Swaffham Town

 

v

 

C. Abbott

21

C. Abbott

14

Kings Lynn

 

Kings Lynn

 

v

 

K. Parke

17

K. Parke

13

Hunstanton

 

Hunstanton

 

v

 

Game 1

G. Rye

16

C. Abbott

18

Shouldham

 

Kings Lynn

 

v

 

M. Carter

11

H. Garner

19

Northwold

 

Downham Mkt

 

v

 

H. Garner

16

H. Garner

20

Downham Mkt

 

Downham Mkt

 

v

 

J. Newell

 

J. Newell

10

Aldiss Park

 

Aldiss Park

 

v

 

Bye

 

 

 

P. Thorpe

 

Swaffham Town

 

v

 

Bye

 

P. Thorpe

13

 

 

Swaffham Town

 

v

 

L. Quilbell

 

L. Quilbell

14

St Lawrence

 

St Lawrence

 

v

 

Game 2

Bye

 

L. Quilbell

13

 

 

St Lawrence

 

v

 

Triples Finals

A. Smith

 

J. Cobbin

14

Aldiss Park

 

Downham Cons

 

v

 

Bye

 

A. Smith

15

 

 

Aldiss Park

 

v

 

J. Cobbin

 

J. Cobbin

16

Downham Cons

 

Downham Cons

 

v

 

Bye

 

 

 

E. Dawson

 

Shouldham

 

v

 

Bye

 

E. Dawson

16

 

 

Shouldham

 

v

 

S. Jones

 

S. Jones

18

Shouldham

 

Shouldham

 

v

 

Game 3

Bye

 

S. Jones

15

 

 

Shouldham

 

v

 

P. Fnglish

 

P. Fnglish

16

Downham Mkt

 

Downham Mkt

 

v

 

Bye

 

P. Fnglish

19

 

 

Downham Mkt

 

v

 

J. Bartlett

 

J. Bartlett

8

Northwold

 

Northwold

 

v

 

Bye

 

 

 

Zone 2

S. Groombridge

24

Wymondham

 

v

 

M. Kay

6

S. Groombridge

21

G W Staniforth

 

Wymondham

 

v

 

J. Devitt

19

J. Devitt

10

Norfolk BC

 

Norfolk BC

 

v

 

Game 4

J. Adams

8

S. Groombridge

26

Gorleston Links

 

Wymondham

 

v

 

S. Lloyd

13

M. Middleton

6

Gorleston Links

 

Norfolk County Council

 

v

 

M. Middleton

17

M. Middleton

19

Norfolk County Council

 

Norfolk County Council

 

v

 

P. Wilson

w/o

P. Wilson

9

Shotford

 

Shotford

 

v

 

S. Coverdale

 

Norfolk BC

 

M. Johnson

20

Norfolk BC

 

v

 

J. Church

18

M. Johnson

19

Freethorpe

 

Norfolk BC

 

v

 

A. Walters

16

A. Walters

5

Wymondham

 

Wymondham

 

v

 

Game 5

P. Smith

14

M. Johnson

18

Gorleston Links

 

Norfolk BC

 

v

 

Triples Finals

A. Tickner

 

J. Walmsley

13

Gorleston Links

 

Norfolk BC

 

v

 

Bye

 

A. Tickner

2

 

 

Gorleston Links

 

v

 

J. Walmsley

 

J. Walmsley

18

Norfolk BC

 

Norfolk BC

 

v

 

Bye

 

 

 

K. Carrick

 

Norfolk BC

 

v

 

Bye

 

K. Carrick

3

 

 

Norfolk BC

 

v

 

B. Whitehead

 

B. Whitehead

20

Norfolk BC

 

Norfolk BC

 

v

 

Game 6

Bye

 

B. Whitehead

18

 

 

Norfolk BC

 

v

 

J. Humphreys

 

G. Holbrook

9

Shotford

 

G W Staniforth

 

v

 

Bye

 

J. Humphreys

12

 

 

Shotford

 

v

 

G. Holbrook

 

G. Holbrook

19

G W Staniforth

 

G W Staniforth

 

v

 

Bye

 

 

 

Zone 3

K. Hazelwood

15

Holt

 

v

 

B. Cole

8

K. Hazelwood

4

Acle

 

Holt

 

v

 

J. Roylance

17

J. Roylance

24

County Arts

 

County Arts

 

v

 

Game 7

B. Venn

14

J. Roylance

17

Thorpe Rec

 

County Arts

 

v

 

L. McMillan

18

A. Barker

12

County Arts

 

Gt Plumstead

 

v

 

Sue Curtis

4

L. McMillan

2

County Arts

 

County Arts

 

v

 

A. Barker

17

A. Barker

16

Gt Plumstead

 

Gt Plumstead

 

v

 

M. Himpleman

12

Acle

 

Triples Finals

S. O'Hara

 

County Arts

 

v

 

P. Hatch

w/o

P. Hatch

19

County Arts

 

County Arts

 

v

 

E. Cole

 

E. Cole

16

R G Carter

 

R G Carter

 

v

 

Game 8

Bye

 

P. Hatch

12

 

 

County Arts

 

v

 

J. Morton

 

J. Kirby

24

Holt

 

Acle

 

v

 

Bye

 

J. Morton

14

 

 

Holt

 

v

 

J. Kirby

 

J. Kirby

15

Acle

 

Acle

 

v

 

Bye